Ako ošetriť stenu proti plesniam pred malovaním

12. 05. 2018

Sanosil S010 je účinný prostriedok proti plesniam s vynikajúcimi účinkami a jednoduchým použitím. Rozloží sa praktick na 100 % na vodu a kyslík. Na povrchu zanechané zostatky dezinfekčného prostriedku pôsobia proti opätovnému nárastu plesní.

Sanosil S010 nemá žiadny nepríjemný zápach ako väčšina bežných dezinfekčných prostriedkov, nie je karcinogénny ani mutagénny.

Okrem húb a plesní je Sanosil S010 vysoko účinný aj proti baktériám (vrátane sporulujúcich baktérií), vírusom, kvasinkám ako aj protozám (jednobunkovce) a riasam.

Presvedčujúci účinok dezinfekčného prostriedku Sanosil S010 je uznaný (uvedený v zozname DGHM), dodnes bolo vykonaných viac ako 270 skúmaní proti rôznym zárodkom a účinnosť bola pri všetkých testoch potvrdená (medzinárodne uznávané laboratória a univerzity).

Ako účinná látka je použitý pre životné prostredie nezávadný peroxid vodíka, ktorý bol špeciálnym postupom stabilizovaný a pridaním striebra bol jeho účinok proti mikroorganizmom vylepšený. Oproti normálnemu peroxidu vodíka sme dosiahli niekoľkonásobne vyšší biocídny účinok.

Vlastnosti:

- trvalá likvidácia plesní zabraňuje ich opätovnému rastu

- trvácny, účinný efekt

- nie je toxický ani karcinogénny

- ekologický

- viditeľný efekt - pení alebo nepení

- bez obsahu chlóru - žiaden zápach

- žiadny škodlivý vplyv na vzduch v miestnosti

 

BEZ CHLÓRU PROTI PLESNIAM

1 | ÚČINOK Účinok je založený na oboch zložkách a to na peroxide vodíka a striebra. Odštiepený elemetárny kyslík napadá pri priamom kontakte pleseň a pôsobí dezinfekčne. Ióny striebra pôsobia oligodynamicky (schopnosť striebra usmrcovať baktérie), usmrcujú baktérie a huby a zabraňujú opätovnému napadnutiu. Opakovaným použitím sa tento účinok násobí. Nevznikajú žiadne toxické výpary a zápachy, ktoré by unikali do okolitého prostredia

2 | POUŽITIE Dezinfekčný prostriedok nastriekať na postihnutú plochu a nechať pôsobiť minimálne 1 hodinu. Potom miesto pomocou špongie alebo handričky utrieť, prípadne zošúchať tak, aby sa odstránili odumreté zbytky plesní. Opakuje sa tak dlho, pokiaľ sa pri nastriekaní na postihnuté miesto neprestanú tvoriť bublinky (kyslík). Podľa rozsahu napadnutia plesňou a použitia sa odlišuje spotreba. Vo všeobecnosti sa počíta s cca 0,1 – 0,3 litrov/ m².

3 | OBLASŤ VYUŽITIA Dezinfekčný prostriedok je možné použiť na všetky vodeodolné povrchy v domácnosti. Peroxid vodíka je bielidlo. Prosím otestujte preto pred prvým použitím produkt na nenápadnom mieste. Spravidla je bieliaci účinok nie tak silný ako pri bežnom chlóre. K tomu má produkt vďaka pridanému striebru omnoho väčší účinok, takže obsah peroxidu vodíka je zredukovaný pod 8 %. Aj napriek tomu je výrobok veľmi účinný proti množstvu plesní. Pri výskyte plesní je potrebné zistiť ich pôvod Malé plochy napadnuté plesňou ( do cca 0,5 m²) je možné bezproblémovo odstrániť s dezinfekčným prostriedkom sanosil S010. Pri väčších plochách doporučujeme požiadať o odbornú pomoc.

4 | VIDITEĽNÝ ÚČINOK Keď nanesiete dezinfekčný prostriedok sanosil S010 na postihnuté miesto zbadáte už po krátkom čase reakciu: v dezinfekčnom prostriedku sanosil S010 obsiahnutý peroxid vodíka sa rozloží na vodu a kyslík, pritom vznikne množstvo malých vzduchových bubliniek. Tým sa usmrtia plesne. Pokiaľ by sa na mieste netvorili žiadne bublinky, pretože napr. na tomto mieste bol sanosil S010 už niekoľkokrát použitý, znamená to, že pleseň na tomto povrchu už nie je aktívna. Môže sa ale stať, že sa pleseň nachádza pod povrchom. V tomto prípade sa po určitej dobe opäť ukáže. Preto doporučujeme takéto miesto pozorovať a v odstupoch 1-3 mesiacov opätovne vydezinfikovať. Pokiaľ sa pleseň stále vracia, je nevyhnutá analýza. „Penivý“ efekt je iba upozornenie, či sa jedná o aktívne alebo neaktívne plesne. Na presné určenie je potrebné mikrobiologické vyšetrenie.